  • MEA2010L75R0T001
MEA2010L75R0T001
advertisement
Manufacturer No:
MEA2010L75R0T001
Manufacturer:
TDK
HK JDW NO:
13289-MEA2010L75R0T001
Package:
Datasheet:
MEA2010L75R0T001
Description:
FILTER LC 75MHZ SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MEA2010L75R0T001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Additional Feature
    L-TYPE FILTER
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    4
  • Case Code (Metric)
    2010
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.0XH0.7 (mm)/L0.079XB0.039XH0.028 (inch)
  • Number of Channels
    4
  • Current
    100mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • ESD Protection
    No
  • Attenuation Value
    20 dB
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm
  • Attenuation Frequency-Max
    600MHz
  • Height
    812.8μm
  • Length
    2.0066mm