  • ME3220-223KLB
ME3220-223KLB
advertisement
Manufacturer No:
ME3220-223KLB
HK JDW NO:
3194-ME3220-223KLB
Step5Bar-code shipping tag
ME3220-223KLB
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    640mA
  • Frequency - Self Resonant
    29.4MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    590mA
  • Case/Size Code
    1211
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    787mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    22 µH
  • RMS Current (Irms)
    640mA
  • Height
    2.4mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.7mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 hours ago)
  • Mount
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper -Matte Tin -with Nickel barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Unshielded
  • Inductance
    22 μH