  • ME3215-683KLB
ME3215-683KLB
advertisement
Manufacturer No:
ME3215-683KLB
HK JDW NO:
3194-ME3215-683KLB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
ME3215-683KLB
Step5Bar-code shipping tag
ME3215-683KLB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 8 hours ago)
  • Mount
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Silver - Matte Tin - with Nickel barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    68 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    320mA
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    280mA
  • Case/Size Code
    1310
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    3.4Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    68 µH
  • RMS Current (Irms)
    320mA
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.7mm