  • ME3215-153KLB
ME3215-153KLB
advertisement
Manufacturer No:
ME3215-153KLB
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-ME3215-153KLB
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
ME3215-153KLB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ME3215-153KLB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 hours ago)
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver - Matte Tin - with Nickel barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Inductance
    15 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    650mA
  • Frequency - Self Resonant
    26MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1310
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    773mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    15 µH
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.7mm