  • ME10A0603N01
ME10A0603N01
advertisement
Manufacturer No:
ME10A0603N01
HK JDW NO:
732-ME10A0603N01
Package:
Datasheet:
ME10A0603N01
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 10W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ME10A0603N01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Published
    2016
  • Series
    ME10 (10W)
  • Size / Dimension
    3.31Lx1.85W x 1.22 H 84.0mmx47.0mmx31.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    10W
  • Approval Agency
    CE, cURus, DEMKO
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.6A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    5.9V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max