  • MDSM-9PE-Z42-VR25
MDSM-9PE-Z42-VR25
advertisement
Manufacturer No:
MDSM-9PE-Z42-VR25
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
HK JDW NO:
410-MDSM-9PE-Z42-VR25
Package:
Datasheet:
Description:
Conn D-Subminiature PIN 9 POS 1.27mm Solder RA Thru-Hole 9 Terminal 1 Port Tube
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MDSM-9PE-Z42-VR25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole, Right Angle
  • Dielectric Material
    Thermoplastic
  • Shell Material, Finish
    Steel, Tin-Nickel Plated
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    MDSM
  • Feature
    Shielded
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    9
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Contact Type
    Signal
  • Current Rating (Amps)
    2.5A
  • Pitch
    1.27mm