  • MDM-37SH006B-F222
MDM-37SH006B-F222
advertisement
Manufacturer No:
MDM-37SH006B-F222
HK JDW NO:
410-MDM-37SH006B-F222
Description:
Cable Assembly RG178/U 0.914m 26AWG 37POS Micro D-Sub SKT
Step5Bar-code shipping tag
MDM-37SH006B-F222
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Shell Material
    ALUMINUM ALLOY
  • Housing Material
    Polymer
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    83513-Style Micro D Metal Shell (MDM)
  • Feature
    Shielded
  • Pbfree Code
    no
  • Termination
    Wire Leads
  • Connector Type
    D-Sub, Receptacle, Signal
  • Type
    D-Type, Micro-D
  • Number of Positions
    37
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Color
    Multiple, Individual
  • Gender
    Female
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Total Number of Contacts
    37
  • Shell Finish
    YELLOW CHROMATE/CADMIUM
  • Contact Finish
    Gold
  • Empty Shell
  • Contact Style
    Socket
  • Shell Size
    F
  • Cable Length
    914mm
  • 1st Connector
    Receptacle, Female Sockets
  • 2nd Connector
    Individual Wire Leads
  • Length
    3.00' 914.40mm