  • MDM-25PH006B-A174-F222
MDM-25PH006B-A174-F222
advertisement
Manufacturer No:
MDM-25PH006B-A174-F222
HK JDW NO:
410-MDM-25PH006B-A174-F222
Package:
Description:
Cable Assembly RG178/U 0.914m 26AWG 25POS Micro D-Sub PIN
Step5Bar-code shipping tag
MDM-25PH006B-A174-F222
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Free Hanging
  • Shell Material
    ALUMINUM ALLOY
  • Housing Material
    Polymer
  • Published
    2006
  • Series
    83513-Style Micro D Metal Shell (MDM)
  • Feature
    Shielded
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Wire Leads
  • Connector Type
    D-Sub, Plug, Signal
    25
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    Male
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Shell Finish
    NICKEL
  • Contact Finish
    Gold
  • Empty Shell
  • Contact Style
    Pin
  • Shell Size
    D
  • Cable Length
    914mm
  • 1st Connector
    Plug, Male Pins
  • Length
    3.00' 914.40mm