  • MDM-25PH003M7
MDM-25PH003M7
advertisement
Manufacturer No:
MDM-25PH003M7
HK JDW NO:
410-MDM-25PH003M7
Description:
Cable Assembly Hook-up Wire 0.457m 26AWG Micro D-Sub 25 POS PIN Crimp
Step5Bar-code shipping tag
MDM-25PH003M7
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mounting Type
    CABLE
  • Number of Pins
    25
  • Insulation Material
    LIQUID CRYSTALLINE POLYMER
  • Published
    2006
    Male
  • MIL Conformance
    NO
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Shell Finish
    YELLOW CHROMATE/CADMIUM
  • Empty Shell
  • Contact Style
    Pin
  • Shell Size
    D
  • Max Current Rating
    3A
  • Cable Length
    457mm
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG