  • MDKK2020T100MM
MDKK2020T100MM
advertisement
Manufacturer No:
MDKK2020T100MM
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-MDKK2020T100MM
Package:
Nonstandard
Datasheet:
MDKK2020T100MM
Description:
Quantity:
In Stock : 4244
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MDKK2020T100MM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Metal
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Series
    MCOIL™, MD
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.079W 2.00mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    630mA
  • Case Code (Imperial)
    0808
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    690mOhm Max
  • Max DC Current
    850mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    750mA
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm