  • MD015C682KAB
MD015C682KAB
advertisement
Manufacturer No:
MD015C682KAB
HK JDW NO:
66-MD015C682KAB
Description:
DIPGuard® MD 6800pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.260Lx0.100W 6.60mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
MD015C682KAB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    2-DIP
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.100W 6.60mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    4.826 mm
  • Height
    3.429mm
  • Height Seated (Max)
    0.175 4.45mm
  • Length
    6.6mm