  • MD015A4R7DAB
MD015A4R7DAB
advertisement
Manufacturer No:
MD015A4R7DAB
HK JDW NO:
66-MD015A4R7DAB
Description:
DIPGuard® MD 4.7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.260Lx0.100W 6.60mmx2.54mm -55°C~125°C Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
MD015A4R7DAB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Lead Diameter
    190 μm
  • Height
    4.19mm
  • Height Seated (Max)
    0.175 4.45mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.100W 6.60mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    4.7pF