  • MD015A331JAB
MD015A331JAB
advertisement
Manufacturer No:
MD015A331JAB
HK JDW NO:
66-MD015A331JAB
Datasheet:
MD015A331JAB
Description:
DIPGuard® MD 330pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.260Lx0.100W 6.60mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole 2-DIP
Quantity:
In Stock : 56
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MD015A331JAB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.100W 6.60mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TUBE
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Lead Diameter
    4.826 mm
  • Height
    3.429mm
  • Height Seated (Max)
    0.175 4.45mm
  • Length
    6.6mm