  • MD011A821GAB
MD011A821GAB
advertisement
Manufacturer No:
MD011A821GAB
HK JDW NO:
66-MD011A821GAB
Description:
DIPGuard® MD 820pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.260Lx0.100W 6.60mmx2.54mm -55°C~125°C Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
MD011A821GAB
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.100W 6.60mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.175 4.45mm