  • MCZ2010DH900L4T000
MCZ2010DH900L4T000
advertisement
Manufacturer No:
MCZ2010DH900L4T000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MCZ2010DH900L4T000
Package:
0804 (2010 Metric), 8 Lead
Datasheet:
Description:
Ind Common Mode Filter Molded Multi-Layer 90Ohm 25% 100MHz 100mA Paper T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCZ2010DH900L4T000
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    EOL ANNOUNCED (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0804 (2010 Metric), 8 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    MCZ
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    4
  • Case Code (Metric)
    2010
  • Case Code (Imperial)
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.0XH0.5 (mm)/L0.079XB0.039XH0.02 (inch)
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.1A
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    3Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Impedance @ Frequency
    90Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    5V
  • Output Impedance
    90Ohm Ω
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm
  • Height
    609.6μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1mm