  • MCZ0806AH500L2TA0G
MCZ0806AH500L2TA0G
advertisement
Manufacturer No:
MCZ0806AH500L2TA0G
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MCZ0806AH500L2TA0G
Package:
0302 (0806 Metric), 4 Lead
Datasheet:
Description:
CMC 100MA 2LN 50 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCZ0806AH500L2TA0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0302 (0806 Metric), 4 Lead
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    MCZ-AH
  • Size / Dimension
    0.033Lx0.026W 0.85mmx0.65mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    0806
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.1A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    3Ohm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Impedance @ Frequency
    50Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    5V
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm
  • Height
    508μm
  • Length
    0.85mm
  • Width
    0.65mm