  • MCWL06KT33N
MCWL06KT33N
advertisement
Manufacturer No:
MCWL06KT33N
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCWL06KT33N
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCWL06KT33N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Resistance
    110mOhm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    33 nH
  • Test Frequency
    300MHz
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
  • Q Factor
    55
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    110mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%