  • MCWL06KT1R0
MCWL06KT1R0
advertisement
Manufacturer No:
MCWL06KT1R0
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCWL06KT1R0
Package:
1206
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCWL06KT1R0
  • Package / Case
    1206
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Resistance
    2.8Ohm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1 μH
  • Test Frequency
    150MHz
  • Max DC Current
    320mA
  • Frequency - Self Resonant
    400MHz
  • Q Factor
    45
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.8Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%