  • MCU08050F1543BP500
MCU08050F1543BP500
advertisement
Manufacturer No:
MCU08050F1543BP500
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MCU08050F1543BP500
Package:
0805
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 154kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
MCU08050F1543BP500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    154kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    CECC40401-801
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C