  • MCU08050E2212BP100
MCU08050E2212BP100
advertisement
Manufacturer No:
MCU08050E2212BP100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MCU08050E2212BP100
Package:
0805
Step5Bar-code shipping tag
MCU08050E2212BP100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    22.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    CECC40401-801
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C