  • MCU08050D2551BP500
MCU08050D2551BP500
advertisement
Manufacturer No:
MCU08050D2551BP500
HK JDW NO:
878-MCU08050D2551BP500
Step5Bar-code shipping tag
MCU08050D2551BP500
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    49 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.55kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW