  • MCT06030D4171BP100
MCT06030D4171BP100
advertisement
Manufacturer No:
MCT06030D4171BP100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MCT06030D4171BP100
Package:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 4.17kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCT06030D4171BP100
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    4.17kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    CECC40401-801
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    75V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C