  • MCT06030C2701FPW00
MCT06030C2701FPW00
advertisement
Manufacturer No:
MCT06030C2701FPW00
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MCT06030C2701FPW00
Package:
0603
Description:
Thin Film, 2.7kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MCT06030C2701FPW00
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    2.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Depth
    850μm
  • Military Standard
    Not
  • Power Dissipation-Max
    100mW
  • Height
    558.8μm
  • Length
    1.5494mm