  • MCT0603-100,1%P13K83
MCT0603-100,1%P13K83
advertisement
Manufacturer No:
MCT0603-100,1%P13K83
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MCT0603-100,1%P13K83
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thin Film, 3.83kOhm, 0.1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCT0603-100,1%P13K83
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • Resistance
    3.83kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V