  • MCT0603-100,1%P116K2
MCT0603-100,1%P116K2
advertisement
Manufacturer No:
MCT0603-100,1%P116K2
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MCT0603-100,1%P116K2
Package:
0603
Datasheet:
Description:
Thin Film, 16.2kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
MCT0603-100,1%P116K2
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    0.1%
  • Resistance
    16.2kOhm
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    75V