  • MCSDRH125B-100MHF
MCSDRH125B-100MHF
advertisement
Manufacturer No:
MCSDRH125B-100MHF
HK JDW NO:
3958-MCSDRH125B-100MHF
Package:
SMD/SMT
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 4858
Step5Bar-code shipping tag
MCSDRH125B-100MHF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2008
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Shielded
  • Lead Pitch
    3.9mm
  • Operating Temperature (Max)
    130°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    10 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Max DC Current
    2.5A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    6.9A
  • Case/Size Code
    4747
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    19.7mOhm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    10 µH
  • RMS Current (Irms)
    7.5A
  • Width
    12.5mm