  • MCS04020C1961FE000
MCS04020C1961FE000
advertisement
Manufacturer No:
MCS04020C1961FE000
HK JDW NO:
878-MCS04020C1961FE000
Step5Bar-code shipping tag
MCS04020C1961FE000
    TR, PAPER
  • Depth
    500μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Working Voltage
    50V
  • Height
    320μm
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.96kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W