  • MCRL0070R5000KHBNI
MCRL0070R5000KHBNI
advertisement
Manufacturer No:
MCRL0070R5000KHBNI
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-MCRL0070R5000KHBNI
Description:
500mOhms, ±10%,
Step5Bar-code shipping tag
MCRL0070R5000KHBNI
  • Operating Temperature
    -40°C~300°C
  • Size / Dimension
    3.375Lx0.750W 85.73mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Flame Proof, Non-Inductive, Safety
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Resistance
    500mOhms
  • Power (Watts)
    70W
  • Lead Style
    Quick Connects, 0.250 (6.35mm)
  • Height Seated (Max)
    0.750 19.05mm