  • MCR50JZHJ133
MCR50JZHJ133
advertisement
Manufacturer No:
MCR50JZHJ133
HK JDW NO:
687-MCR50JZHJ133
Datasheet:
MCR50JZHJ133
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 13kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 13945
Step5Bar-code shipping tag
MCR50JZHJ133
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    13kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    711.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm