  • MCR50JZHF9101
MCR50JZHF9101
advertisement
Manufacturer No:
MCR50JZHF9101
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-MCR50JZHF9101
Package:
2010
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 9.1kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 15070
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCR50JZHF9101
  • Package / Case
    2010
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    9.1kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C