  • MCR50JZHF3320
MCR50JZHF3320
advertisement
Manufacturer No:
MCR50JZHF3320
HK JDW NO:
687-MCR50JZHF3320
Datasheet:
MCR50JZHF3320
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 332Ohm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 14980
Step5Bar-code shipping tag
MCR50JZHF3320
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    332Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm