  • MCR50JZHF3302
MCR50JZHF3302
advertisement
Manufacturer No:
MCR50JZHF3302
HK JDW NO:
687-MCR50JZHF3302
Package:
2010
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 33kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 4052
Step5Bar-code shipping tag
MCR50JZHF3302
  • Type
    Parameter
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Package / Case
    2010
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    33kOhm
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C