  • MCR25JZHJ395
MCR25JZHJ395
advertisement
Manufacturer No:
MCR25JZHJ395
HK JDW NO:
687-MCR25JZHJ395
Datasheet:
MCR25JZHJ395
Description:
MCR Series, Thick Film, 3.9MOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 15625
Step5Bar-code shipping tag
MCR25JZHJ395
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    3.9MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm