  • MCR25JZHJ363
MCR25JZHJ363
advertisement
Manufacturer No:
MCR25JZHJ363
HK JDW NO:
687-MCR25JZHJ363
Datasheet:
MCR25JZHJ363
Description:
Quantity:
In Stock : 9717
Step5Bar-code shipping tag
MCR25JZHJ363
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    36kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm