  • MCR25JZHFLR910
MCR25JZHFLR910
advertisement
Manufacturer No:
MCR25JZHFLR910
HK JDW NO:
687-MCR25JZHFLR910
Datasheet:
MCR25JZHFLR910
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 910mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2163
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MCR25JZHFLR910
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    910mOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    500mW
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height
    550μm
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm