  • MCR25JZHF9093
MCR25JZHF9093
advertisement
Manufacturer No:
MCR25JZHF9093
HK JDW NO:
687-MCR25JZHF9093
Datasheet:
MCR25JZHF9093
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 909kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 12072
Step5Bar-code shipping tag
MCR25JZHF9093
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    909kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm