  • MCR25JZHF33R0
MCR25JZHF33R0
advertisement
Manufacturer No:
MCR25JZHF33R0
HK JDW NO:
687-MCR25JZHF33R0
Package:
1210
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 33Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 9234
Step5Bar-code shipping tag
MCR25JZHF33R0
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C