  • MCR25JZHF1603
MCR25JZHF1603
advertisement
Manufacturer No:
MCR25JZHF1603
HK JDW NO:
687-MCR25JZHF1603
Package:
1210
Datasheet:
MCR25JZHF1603
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 160kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 2853
Step5Bar-code shipping tag
MCR25JZHF1603
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    160kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C