  • MCR18FZHJ301
MCR18FZHJ301
advertisement
Manufacturer No:
MCR18FZHJ301
HK JDW NO:
687-MCR18FZHJ301
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 300Ohm, 5%,
Quantity:
In Stock : 1911
Step5Bar-code shipping tag
MCR18FZHJ301
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    300Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C