  • MCR18FZHF3300
MCR18FZHF3300
advertisement
Manufacturer No:
MCR18FZHF3300
HK JDW NO:
687-MCR18FZHF3300
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 330Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 8742
Step5Bar-code shipping tag
MCR18FZHF3300
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
    TR, PAPER
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C