  • MCR18FZHF1960
MCR18FZHF1960
advertisement
Manufacturer No:
MCR18FZHF1960
HK JDW NO:
687-MCR18FZHF1960
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 196Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 1310
Step5Bar-code shipping tag
MCR18FZHF1960
    Select All
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    196Ohm