  • MCR18FZHF1150
MCR18FZHF1150
advertisement
Manufacturer No:
MCR18FZHF1150
HK JDW NO:
687-MCR18FZHF1150
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 115Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 10845
Step5Bar-code shipping tag
MCR18FZHF1150
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    115Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C