  • MCR18EZPJ820
MCR18EZPJ820
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZPJ820
HK JDW NO:
687-MCR18EZPJ820
Datasheet:
MCR18EZPJ820
Description:
RES SMD 82 OHM 5% 1/4W 1206
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZPJ820
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    82Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm