  • MCR18EZPJ510
MCR18EZPJ510
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZPJ510
HK JDW NO:
687-MCR18EZPJ510
Datasheet:
MCR18EZPJ510
Description:
Quantity:
In Stock : 1690
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZPJ510
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    51Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm