  • MCR18EZPF86R6
MCR18EZPF86R6
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZPF86R6
HK JDW NO:
687-MCR18EZPF86R6
Datasheet:
MCR18EZPF86R6
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MCR Series, Thick Film, 86.6Ohm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 12450
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZPF86R6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    86.6Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    250mW
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm