  • MCR18EZPF7682
MCR18EZPF7682
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZPF7682
HK JDW NO:
687-MCR18EZPF7682
Package:
1206
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 76.8kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 16394
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZPF7682
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    76.8kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Case Code (Metric)
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    70°C