  • MCR18EZPF4640
MCR18EZPF4640
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZPF4640
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-MCR18EZPF4640
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR Thick Film, 464Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 4138
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZPF4640
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    464Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Size Code
    1206
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    3.2mm