  • MCR18EZPF1622
MCR18EZPF1622
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZPF1622
HK JDW NO:
687-MCR18EZPF1622
Package:
1206
Datasheet:
MCR18EZPF1622
Description:
Quantity:
In Stock : 5453
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZPF1622
  • Package / Case
    1206
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    16.2kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
  • Rated Temperature
    70°C
  • Power Dissipation-Max
    250mW
  • Height
    660.4μm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm