  • MCR18EZHJ185
MCR18EZHJ185
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZHJ185
HK JDW NO:
687-MCR18EZHJ185
Datasheet:
MCR18EZHJ185
Description:
Quantity:
In Stock : 11839
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZHJ185
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.8MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm