  • MCR18EZHJ154
MCR18EZHJ154
advertisement
Manufacturer No:
MCR18EZHJ154
HK JDW NO:
687-MCR18EZHJ154
Datasheet:
MCR18EZHJ154
Description:
FIXED RESISTOR MCR Series, Thick Film, 150kOhm, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2808
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MCR18EZHJ154
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    150kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm